Založ si blog

Ako štrajkovať?

Zdá sa, že dlhodobo neriešené problémy v rôznych oblastiach hospodárstva môžu v dohľadnej dobe privolať vlnu rôznych štrajkov. Nedávno to boli cestní nákladní dopravcovia, v posledných dňoch sa aktivizujú aj poľnohospodári.

Žiaľ všetci chcú riešiť svoje krivdy znepríjemňovaním života ostatných občanov, ktorí okrem oprávneného hnevu voči znepríjemňovačom ich žitia, im aj tak ničím nemôžu pomôcť.

Takže vážení štrajkuchtiví občania, skúste si riešiť svoje problémy priamo s tými, ktorí vám ich spôsobujú bez núteného zapájania osôb, ktoré ani pri najlepšej vôli pomôcť vám, reálne nemôžu nič robiť.

Veríte alebo nie, ja veľmi rád budem kupovať v obchode domáce produkty namiesto hrozna z Peru, paradajok zo Španielska, papriky z Alžírska, hovädzieho mäsa z Argentíny, hydinového z Rumunska alebo Brazílie. Pevne verím, že ak budete chcieť a vyhrniete si rukávy, budete schopní dodať ich dostatočné množstvo do obchodov, s cenou využívajúcou reálnu výhodu minimálnych prepravných nákladov oproti zahraničným konkurentom.

Neočakávajte však, že vaše problémy vyriešim ja. Možno stačí, ak prestanete zavádzať seba aj verejnosť rôznymi reklamnými rečami o neriešiteľnosti vašich problémov vlastnými silami. Tí, ktorí podľa novej módy zabudli na vlastný jazyk, môžu prestať šíriť hoaxy.

Najsilnejšou zbraňou voči hocijakej krivde je verejné hlásanie pravdy. Možno pravdivá výpoveď dotknutých pred súdom prejednávajúcim zvláštne postupy v oblasti prideľovania agrodotácií by mohla byť prvým krokom riešenia mnohých problémov poľnohospodárov.

Žiaľ ale ani najlepšie fungujúce poľnohospodárstvo neodstráni problémy vznikajúce v oblasti obchodu. Kým obchodníci budú môcť kriviť trh cenotvorbou ignorujúcou dodávateľské ceny, vyhovujúcou len ich vlastným záujmom, nehľadiac na záujmy dodávateľov ani kupujúcich, aj výnimočne dobre fungujúci poľnohospodársky sektor bude len rukojemníkom verejne nepriznávaných záujmov.

Obliekacie pravidlá

21.04.2024

Taká hanba. Nejakí nezodpovední turisti a turistky z dvojkrížového trojkopčia spôsobili nenapraviteľnú psychickú traumu najkultúrnejšej bývalej televíznej hlásateľke. Len si predstavte, na turistiku vo Venezii si obliekli obyčajné turistické odevy. Toto sa musí raz a navždy skončiť! Dámy, odteraz sa od vás očakáva výlučne kaderníctvom upravený účes, fasáda [...]

Spasitelia

18.04.2024

Nad Kriváňom svieti jasná hviezda. Nie ešte neprichádza povestný osamelý spasiteľ. Občania dvojkrížového trojkopčia sa môžu radovať, namiesto jedného prichádza hneď skupina troch. A nie sú to len akýsi traja králi z východu, ba ani zo západu, ale skutoční, naši írečití domáci spasitelia. Na čele príde hrdý, úspešný bagristický ničiteľ nedostavanej [...]

Revolúcia na železnici

15.04.2024

Na železnici dvojkrížového trojkopčia sa pravdepodobne objavuje vlna nového, zatiaľ nepoznaného myslenia. V rámci neho železničiari zrušia na dvojkoľajnej trati zastavovanie siedmych osobných vlakov v smere do Kútov v momentálne dopravnými zamestnancami neobsadenej stanici Sekule. Dôvodom má byť bezpečnosť cestujúcich. Jeden by si myslel, že keď železničiari vedia [...]

pozemný dron

Terminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné drony

21.04.2024 21:36

Podľa expertov je však ich nasadenie obmedzené. Zatiaľ.

netanjahu

Izraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu

21.04.2024 20:20, aktualizované: 21:58

Je to jediný spôsob, ako oslobodiť našich rukojemníkov, uviedol izraelský premiér.

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 791115x
Priemerná čítanosť článkov: 3455x

Autor blogu

Kategórie