Založ si blog

Výrazný pokrok

Pomáhači a chrániči potemkinovskej, straníckej demokracie a slobody našich západných susedov sa pochválili najnovším, rôznymi vychytávkami vybaveným prostriedkom boja proti bezbranným, obvykle neozbrojeným občanom, trúfajúcim si vyjadriť svoj odlišný názor na demonštrácii.

Špeciálne vozidlo na podvozku nákladnej dvojnápravovej tatrovky je vybavené výkonnými vodnými delami, kamerovými systémami, reflektormi, aj navijakom a pluhom určeným na odstraňovanie prekážok, vrátane ľudských, samozrejme v novom papagájovitom šate.

V kombinácii s maskovanými, po zuby vyzbrojenými pomáhačmi a chráničmi v špeciálnom čiernom oblečení bude určite obrovským prínosom pre upevňovanie demokracie a slobody.

Oproti obuškom, žltobielym žigulákom, obyčajným polievacím a hasičským autám, a pomáhačom a chráničom oblečeným v obyčajných univerzálnych uniformách, známym z odstrašujúcich správ socialistickej televízie sa jedná o výrazný pokrok.

Novými prostriedkami patrične umravnení demonštranti to určite v budúcnosti náležite ocenia.

Asi im občania dvojkrížového trojkopčia nebudú musieť dlho závidieť, lebo táto novinka sa v rámci nadštandardných vzťahov oboch krajín veľmi pravdepodobne čo nevidieť objaví aj u nás.

A snílkovia môžu ďalej uvažovať o tom, že namiesto takýchto špeciálnych antiľudských harabúrd by bolo vhodnejšie znovu začať obstarávať oveľa potrebnejšie polievacie autá a výkonné snehové pluhy a frézy na boj s prejavmi narušenej klímy.

Klobása

03.03.2024

Tradičný, už niekoľko storočí sa konajúci jarmok v meste na Dunaji, ktorého najväčšou turistickou atrakciou je bazilika a hrad u susedov na druhej strany rieky. Pán v najlepších rokoch si užíva atmosféru jarmoku. V kútiku srdca dúfa, že v dave natrafí na svoju prvú lásku, zároveň sa aj obáva, že stretnutie po toľkých rokoch môže nenávratne zničiť krásne [...]

Bábovôčky

01.03.2024

Nadmieru inteligentné, vyvolené, stranícke detičky konečne ukončili svoju hru na našom spoločnom pieskovisku. Sebavedomo pyšné, koaličné roztrieskali všetky bábovôčky, ktoré sa im momentálne z nejakého, len im známeho dôvodu nepáčili. O nič menej sebavedomým a pyšným opozičným vôbec ani nedovolili zobrať si do ruky svoje formičky a spraviť bábovôčky podľa [...]

Upratovanie

27.02.2024

Potešila ma informácia, že jedni z tých, čo svojou vystatovačnosťou prispeli k premene orbity Zeme na skládku odpadu, bez realizácie žiadnych vysnívaných svetoborných objavov nezistiteľných aj zo Zeme, sa odhodlali hľadať spôsob jej upratania. Už majú aj nejakú predstavu. Z tej predstavy je asi najdôležitejšie množstvo peňazí, ktoré by v budúcnosti chceli [...]

lešť

Prieskum SANEP: Čoho sa ľudia najviac boja? Mali by sa slovenskí vojaci priamo zúčastniť vojny na Ukrajine?

04.03.2024 09:00

Agentúra SANEP sa pýtala, čoho sa slovenskí občania boja z hľadiska bezpečnosti, či by súhlasili s vyslaním vojakov na Ukrajinu aj či je pomoc Ukrajine dostatočná.

Nemecko, Passau, auto, chodci, zrazenie, obete

Pri požiari domova pre seniorov v Nemecku zomreli štyria ľudia, desiatky utrpeli zranenia

04.03.2024 08:18

Ako požiar vznikol, nie je zatiaľ jasné.

Haiti

Haiti vyhlásilo výnimočný stav, gangy sa usilujú o zvrhnutie premiéra

04.03.2024 07:31

Pri úteku niekoľko tisíc väzňov z najväčšej väznice v meste zomrelo najmenej desať ľudí.

deti, školáci, žiaci, šťastné deti

Ako poslední si jarné prázdniny užijú žiaci na západnom Slovensku

04.03.2024 07:26

K vyučovaniu sa vrátia v pondelok 11. marca.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 215
Celková čítanosť: 691571x
Priemerná čítanosť článkov: 3217x

Autor blogu

Kategórie