Založ si blog

Brzdiči klimatickej katastrofy

Opäť sa stretli. Tentokrát symbolicky v krajine, ktorá je jednou z najväčších dodávateľov surovín na výrobu klíme škodiacich látok.

Nikto zo stoviek účastníkov konferencie, ani z tisícov ich sprevádzajúcich, poznávacej turistiky chtivých osôb sa nepochválil, že by pricestoval nejakým bezemisným dopravným prostriedkom, Aj by to bolo skoro nemožné, keď sa už aj prežúvavce začali považovať za obrovskú hrozbu udržateľnosti klímy, v rámci maskovania skutočných najväčších znečisťovateľov.

Nikoho zo zainteresovaných, ktorí sú zároveň aj hujermi diaľkových komunikačných prostriedkov dvadsiateho prvého storočia, nenapadlo podeliť sa so svojimi za lepšiu klímu bojovnými skúsenosťami z pohodlia domáceho prostredia, ich praktickým využitím.

Dvojkrížové trojkopčie zastúpené šípkovou Ruženkou sa tiež pochválilo príslušnosťou medzi najambicióznejších brzdičov klimatickej krízy Zeme. Dosiahlo jedno z najlepších skladieb energetických zdrojov, smerujúc k takzvanej bezemisnosti svojej energetiky.

Asi som zaspal dobu a nevšimol som si zavedenie prevratného spôsobu likvidácie vyhoreného jadrového paliva po ukončení jeho spätného odberu uralským medveďom. Pokiaľ je to tak, určite by sa to nemalo zamlčiavať, ale radšej využiť v prospech klímy a životného prostredia zemegule.

Tiež som nezaznamenal sypanie si popola na hlavu dvojkrížovým trojkopčím, ako jedným z krajín vyrábajúcich pozoruhodné množstvo budúcich zdrojov prírode a klíme škodiacich látok v obrovských montážnych halách, postavených na najúrodnejších poliach, zneužívajúcich lacnú pracovnú silu priemyselných nádenníkov, dokonca aj so súvisiacim zrušením časti už aj tak zanedbávanej železničnej siete.

Dvojkrížové trojkopčie tiež nepredstavilo svoje ambiciózne plány rozvoja rýchlej, účinnej, pohodlnej železničnej dopravy v dostatočnom rozsahu a kapacite, ako najvhodnejšej náhrady individuálneho motorizmu vo vlastných podmienkach.

Účastníci konferencie pravdepodobne nehovorili o spôsoboch eliminácie hôr odpadu z čoraz väčších, viacnásobných, jednorazových, nezmyselných obalov ani o zamedzení zbytočnej svetelnej a inej reklamy, ani o minimalizácii mnohých iných konkrétnych, prírode a klíme škodiacich aktivít a javov.

Hoci dvojkrížové trojkopčie by sa mohlo pochváliť aspoň čiastkovými úspechmi niektorých obcí, ktoré vybojovali presun plánovanej skládky odpadu alebo fabriky na spracovanie odpadu na územie inej, menej bojovnej obce, čo už bolo aj medzinárodne ocenené.

Konferencia sa však určite nezaoberala začatím boja proti bezohľadnosti a sebeckosti ľudí dvadsiateho prvého storočia, prejavujúceho sa aj v poškodzovaní životného prostredia vrátane klímy, pre uspokojenie vlastného ega a pohodlia, pretože by tento neúprosný boj mal začať každý účastník konferencie sám u seba, a mal by sa stať nasledovaniahodným príkladom pre menej uvedomelých obyvateľov zemegule.

Klobása

03.03.2024

Tradičný, už niekoľko storočí sa konajúci jarmok v meste na Dunaji, ktorého najväčšou turistickou atrakciou je bazilika a hrad u susedov na druhej strany rieky. Pán v najlepších rokoch si užíva atmosféru jarmoku. V kútiku srdca dúfa, že v dave natrafí na svoju prvú lásku, zároveň sa aj obáva, že stretnutie po toľkých rokoch môže nenávratne zničiť krásne [...]

Bábovôčky

01.03.2024

Nadmieru inteligentné, vyvolené, stranícke detičky konečne ukončili svoju hru na našom spoločnom pieskovisku. Sebavedomo pyšné, koaličné roztrieskali všetky bábovôčky, ktoré sa im momentálne z nejakého, len im známeho dôvodu nepáčili. O nič menej sebavedomým a pyšným opozičným vôbec ani nedovolili zobrať si do ruky svoje formičky a spraviť bábovôčky podľa [...]

Upratovanie

27.02.2024

Potešila ma informácia, že jedni z tých, čo svojou vystatovačnosťou prispeli k premene orbity Zeme na skládku odpadu, bez realizácie žiadnych vysnívaných svetoborných objavov nezistiteľných aj zo Zeme, sa odhodlali hľadať spôsob jej upratania. Už majú aj nejakú predstavu. Z tej predstavy je asi najdôležitejšie množstvo peňazí, ktoré by v budúcnosti chceli [...]

Zuzana Čaputová

Incident v dome prezidentky Čaputovej. Neznáma žena preskočila plot, zasahovala polícia

04.03.2024 09:12, aktualizované: 09:42

Prezidentka a jej rodina sú v poriadku.

lešť

Prieskum SANEP: Čoho sa ľudia najviac boja? Mali by sa slovenskí vojaci priamo zúčastniť vojny na Ukrajine?

04.03.2024 09:00

Agentúra SANEP sa pýtala, čoho sa slovenskí občania boja z hľadiska bezpečnosti, či by súhlasili s vyslaním vojakov na Ukrajinu aj či je pomoc Ukrajine dostatočná.

Nemecko, Passau, auto, chodci, zrazenie, obete

Pri požiari domova pre seniorov v Nemecku zomreli štyria ľudia, desiatky utrpeli zranenia

04.03.2024 08:18

Ako požiar vznikol, nie je zatiaľ jasné.

Haiti

Haiti vyhlásilo výnimočný stav, gangy sa usilujú o zvrhnutie premiéra

04.03.2024 07:31

Pri úteku niekoľko tisíc väzňov z najväčšej väznice v meste zomrelo najmenej desať ľudí.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 215
Celková čítanosť: 691579x
Priemerná čítanosť článkov: 3217x

Autor blogu

Kategórie