Založ si blog

Vojny

Žiaľ vojny pre rôzne historické aj hystericky vymyslené krivdy boli odkedy ľudstvu nie je umožnené určitými osobami na ne zabudnúť. Našťastie sa našlo aj niekoľko skoro večných rivalov, ktorým sa to už podarilo, dúfajme, že nie len dočasne.

Na škodu celého ľudstva však existuje ešte mnoho militantov, ktorí pre svoje zištné ciele budú podporovať každý konflikt, na ktorom sa dá zarobiť, či už finančne alebo aj zvýšením popularity.

Horšie je, že novinári sa servilne prispôsobujú prianiu militantov a preberajú slovník aktuálne obdivovanej strany sporu, a bez hocijakej účasti na predmete sporu alebo znalosti jeho východísk poslušne označujú podľa smeru vetra jednu stranu za teroristu a druhú za obrancu vlastných práv, namiesto toho aby pravdivo informovali o vojenských zverstvách všetkých bojujúcich strán a to nielen na bojisku, ale hlavne v oblastiach obývaných civilnými osobami, ktoré obyčajne nechcú mať s vojnou nič spoločné.

Ako Newton povedal, každá akcia vyvoláva reakciu. Reakcia však môže byť rôzna. Keby niektorá zo sporiacich sa strán našla odvahu a vzdala sa jednostranne do nekonečna pokračujúceho živenia vatry reťazca vzájomných sporov, pri ktorých už nikto nevie, kedy vznikol ten prvý a čo bolo jeho príčinou, možno by sa mnohé z nich dali ukončiť mierovým podaním rúk. Žiadna zo strán by sa už nemusela dožadovať riešenia konfliktov v súčasnosti dosť kritizovanou svetovou organizáciou, na znevažovanie a znemožňovanie činnosti ktorej sa nečinne prizerali, a mlčali, keď sa v rámci nej zavádzali najsilnejšími kohútmi na smetisku zemegule postupy, znemožňujúce právom veta prijatie hocijakých účinných postupov a opatrení na ukončenie vojnových sporov.

Zostane asi len snom očakávať zmenu myslenia osôb riadiacich a ovplyvňujúcich každodenný život vo vojnou postihnutých alebo ohrozovaných krajinách, je však úplne pravdivé tvrdenie najkresťanskejšieho Františka, že žiadna vojna nemá víťazov a v každej vojne sú všetci len porazení, najmä však tí, čo sa v nej ocitnú nie z vlastnej vôle.

Nežné spomienky

30.11.2023

Keďže už pominula záplava slávnostnej propagandy novostraníkov, tiež si rád zaspomínam na revolučné časy. Prvé náznaky zmien bolo cítiť už nejaký čas pred veľkým nežným štrnganím. Nielen v denníku komunistov, ktorý nielen vzhľadom na svoju veľkosť ale najmä obsah bol absolútne nečitateľný, najmä v prostriedkoch hromadnej dopravy, ale aj v denníku odborárov aj [...]

Slobodní novinári

26.11.2023

Slobodní novinári informovali z Mojžišovej zasľúbenej zeme o prepustení vyše tucta rukojemníkov z radov potomkov prisťahovalcov a zahraničných osôb, unesených a zadržiavaných domorodými teroristami, v rámci zahraničnými sprostredkovateľmi dohodnutého humanitárneho prímeria. Zároveň informovali o prepustení asi tri krát väčšieho počtu domorodých žien a detí [...]

Konkurencia

24.11.2023

Už sa to začalo. Najprv síce len opatrne, nenápadne sa zatúlali na pulty obchodov sušené datle a figy, neskôr aj čokoládoví mikuláškovia a čerti, nasledovaní salónkami a kolekciami. Aj obce sa prebudili z letnej uhorkovej sezóny a začali organizovať vrele očakávané vianočné trhy. Už kľudne môžu začať zo všetkých strán naplno znieť klasické vianočné odrhovačky [...]

fico, pellegrini

Najviac ľudí dôveruje z novej vlády Pellegrinimu, Fico až na štvrtom mieste

30.11.2023 22:48

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 40 percent a nedôveruje 54 percent opýtaných, ukázal prieskum.

PVV, Fico, Pellegrini, Kaliňák, Danko

Vládna koalícia sa dohodla na návrhu budúcoročného rozpočtu

30.11.2023 22:02, aktualizované: 22:16

Návrhy vláda prerokuje hneď v pondelok, Národná rada môže o nich začať rokovať v stredu.

lekaren, liek, choroba, lieky

Protimonopolný úrad preveruje možný kartel medzi dodávateľmi liekov a zdravotníckych pomôcok

30.11.2023 21:39

Dôvodom neohlásenej inšpekcie boli podozrenia, že porušili pravidlá hospodárskej súťaže.

tank Abrams

Forbes o miliónových motoroch tankov Abrams na Ukrajine: Neradi zostávajú špinavé

30.11.2023 20:00

Dvakrát za deň musia posádky amerických tankov Abrams na Ukrajine vykonať istú procedúru, inak hrozí poškodenie motora za milión dolárov.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 186
Celková čítanosť: 510847x
Priemerná čítanosť článkov: 2746x

Autor blogu

Kategórie