Založ si blog

Choďte voliť!

Blíži sa deň D, alebo žeby V?

Keď milujete totalitu viacerých politických strán, choďte voliť!

Keď súhlasíte s privilegovaním straníkov volebným zákonom voči ostatným občanom, pravdepodobne aj v rozpore s ústavou, choďte voliť!

Ak mienite čo i len náznakom podporiť legitimitu diskriminácie ostatných občanov straníkmi, choďte voliť!

Ak strpíte, aby vás zo všetkých rozhodujúcich postov riadili straníci, obyčajne bez potrebného vzdelania a praktických skúseností, choďte voliť!

Ak vám nevadí, že na vašom pracovisku sú zaparkovaní rodinní príslušníci straníkov a ich prisluhovačov, od ktorých sa obyčajne neočakáva žiadny pracovný výkon, choďte voliť!

Ak vám vyhovuje, že vašimi zástupcami v straníckom košiari by mali byť mimo iného mafiáni, extrémisti, fašisti, farizeji, rozbíjači vlád, osoby patriace na politické smetisko dejín, podržtašky, táraji, gágaji, prďúsi, zmrdi, ako sa sami priliehavo navzájom titulujú na rokovaniach košiara a v médiách, choďte voliť!

Ak máte radi krátkodobé, maximálne štvorročné stranícke myslenie, bez strategických výhľadových cieľov smerovania a rozvoja krajiny, choďte voliť!

Ak obdivujete straníckych klubových a krčmových bitkárov a bitkárky, straníckych bagristov ničiacich dielo iných, prípadne straníkov chystajúcich sa na družobnú návštevu k susedom na tankoch, choďte voliť!

Ak strpíte, že politické strany a iné ideologické spolky s rôznymi čertami a diablami sa priživujú na štátnom rozpočte, v ktorom najmä ich pričinením je neustále málo prostriedkov na školstvo, zdravotníctvo a sociálne zabezpečenie odkázaných občanov, namiesto toho aby od svojich oddaných členov vyberali potrebné členské príspevky na svoju činnosť, choďte voliť!

Ak vám vyhovuje ožívanie straníckych vykopávok, ktoré už v minulosti možno aj niekoľkokrát neúspešne zmaturovali, choďte voliť!

Ak sa vám páčia škodoradostne vyškerené tváre straníkov na reklamných tabuliach plných planých sľubov, ktorých plnenie po voľbách nikto nebude hodnotiť, choďte voliť!

Ak máte hocijaký iný závažný dôvod myslieť si, že voľbou straníkov si zlepšíte v budúcnosti svoj život, choďte voliť!

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

migy, vojna na ukrajine, mig-29, naď, Zmeko

Darovanie MiG-29 ide na políciu. Rezort obrany podáva trestné oznámenia na Hegerovu vládu

24.06.2024 06:00

Vládna strana Smer vlani už pre darovanie stíhačiek podávala trestné oznámenie, polícia ho však zamietla.

Italy Politics

Mussolini v sukni? Meloniová si chce uzurpovať moc, opozícia bije na poplach

24.06.2024 06:00

Talianska premiérka navrhla reformu ústavy, ktorá by odstavila prezidenta a takmer všetku moc zverila do jej rúk.

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 924797x
Priemerná čítanosť článkov: 3806x

Autor blogu

Kategórie