Založ si blog

Choďte voliť!

Blíži sa deň D, alebo žeby V?

Keď milujete totalitu viacerých politických strán, choďte voliť!

Keď súhlasíte s privilegovaním straníkov volebným zákonom voči ostatným občanom, pravdepodobne aj v rozpore s ústavou, choďte voliť!

Ak mienite čo i len náznakom podporiť legitimitu diskriminácie ostatných občanov straníkmi, choďte voliť!

Ak strpíte, aby vás zo všetkých rozhodujúcich postov riadili straníci, obyčajne bez potrebného vzdelania a praktických skúseností, choďte voliť!

Ak vám nevadí, že na vašom pracovisku sú zaparkovaní rodinní príslušníci straníkov a ich prisluhovačov, od ktorých sa obyčajne neočakáva žiadny pracovný výkon, choďte voliť!

Ak vám vyhovuje, že vašimi zástupcami v straníckom košiari by mali byť mimo iného mafiáni, extrémisti, fašisti, farizeji, rozbíjači vlád, osoby patriace na politické smetisko dejín, podržtašky, táraji, gágaji, prďúsi, zmrdi, ako sa sami priliehavo navzájom titulujú na rokovaniach košiara a v médiách, choďte voliť!

Ak máte radi krátkodobé, maximálne štvorročné stranícke myslenie, bez strategických výhľadových cieľov smerovania a rozvoja krajiny, choďte voliť!

Ak obdivujete straníckych klubových a krčmových bitkárov a bitkárky, straníckych bagristov ničiacich dielo iných, prípadne straníkov chystajúcich sa na družobnú návštevu k susedom na tankoch, choďte voliť!

Ak strpíte, že politické strany a iné ideologické spolky s rôznymi čertami a diablami sa priživujú na štátnom rozpočte, v ktorom najmä ich pričinením je neustále málo prostriedkov na školstvo, zdravotníctvo a sociálne zabezpečenie odkázaných občanov, namiesto toho aby od svojich oddaných členov vyberali potrebné členské príspevky na svoju činnosť, choďte voliť!

Ak vám vyhovuje ožívanie straníckych vykopávok, ktoré už v minulosti možno aj niekoľkokrát neúspešne zmaturovali, choďte voliť!

Ak sa vám páčia škodoradostne vyškerené tváre straníkov na reklamných tabuliach plných planých sľubov, ktorých plnenie po voľbách nikto nebude hodnotiť, choďte voliť!

Ak máte hocijaký iný závažný dôvod myslieť si, že voľbou straníkov si zlepšíte v budúcnosti svoj život, choďte voliť!

Šťastie Lamačanov

24.09.2023

Lamačania sa konečne dočkali. Budú mať protihlukovú stenu pri diaľnici. Naviac sa jedná z viacerých hľadísk o unikát, ako bolo oznámené v médiách. Prekvapujúce je, že to bude dočasná protihluková stena. Spolu s Lamačanmi sa budem modliť, aby v dočasnosti aspoň prekonala doterajší rekord pobytu sovietskych vojsk na území dvojkrížového trojkopčia. Alebo niekto [...]

Budúca úroda

20.09.2023

Každý dobrý ovocinár a pestovateľ vie, že keď chce mať dobrú úrodu, musí odstrániť zo sadu a z poľa všetko hnilé alebo inak choré. Zdá sa, že náš spoločný sad a pole sú absolútne zanedbané, aj pohodlnosťou a neochotou záhradníkov hocičo na zabehnutých zvyklostiach meniť, ale asi najmä z dôvodu strachu pred budúcnosťou, ohrozenou možnou reakciou mocných na [...]

Pomoc!

18.09.2023

Asi niekto utiekol z psychiatrického ústavu. Preháňa sa tu pod oknami na aute s megafónmi a čosi brble o mafiánoch a voľbách. Modlím sa, aby sa aspoň do času večerného kľudu demokratickí pomáhači a chrániči zobudili, alebo budem musieť takéto bludy počúvať do konca septembra? Pacient nikomu nechýba? Ako by nestačili všadeprítomné vyškerené tváre [...]

Tanky Leopard, vozidlá 4x4 Oshkosh, Martin Sklenár, Jaroslav Naď, stíhačky F-16

Hlavné priority v obrane: Kto chce vystúpiť z NATO a kto by na armádu dával menej?

24.09.2023 18:17

Denník Pravda sa kandidujúcich strán a hnutí pýtal na priority v obrane.

bana čína

Požiar v čínskej uhoľnej bani si vyžiadal 16 obetí

24.09.2023 17:51

Čína je najväčší svetový producent znečisťujúcich látok, ktoré spôsobujú zmenu klímy. Stále prevádzkuje tisíce uhoľných baní.

laszlo solymos

Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé a arogantné

24.09.2023 17:21

Sulík ešte minulý týždeň vyzval na odstúpenie z volebného boja kandidujúce strany, ktoré sa pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti.

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 389260x
Priemerná čítanosť článkov: 2433x

Autor blogu

Kategórie