Založ si blog

Papiňák zabijak

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení.

Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť.

Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý pretlak, presahujúci nastavenú hodnotu. Pre prípad poruchy regulačného ventilu z hocijakého dôvodu je k dispozícii poistný ventil, ktorý sa musí preraziť pri nižšom tlaku, ako tlak pri ktorom môže hrniec vybuchnúť. Takže výbuch dobrého hrnca, bez neodborného zásahu do poistných prvkov, nemôže ani teoreticky nastať.

Čo sa mohlo stať v kuchyni dotknutej dámy naznačujú ňou uvedené ďalšie informácie. Že vraj papiňák občas vypúšťal paru bokom, čo môže byť prejavom nefunkčnosti regulačného tlakového ventilu.

Pravdepodobne najväčšiu vypovedaciu hodnotu však má asi jej informácia o tom, že hrniec bol z tých drahších, značky nepredávanej bežne v obchodoch, so sľúbenou doživotnou zárukou.

Informácia naznačuje, že sa možno jednalo o riad od takzvaných šmejdov, ktorí vám v sprievode krásnych marketingových rečí predajú za premrštenú cenu hocičo, spoľahnúc sa na nemožnú reklamáciu, nehovoriac už o prípadnej náhrade škody spôsobenej nefunkčným brakom.

Prosím všetky dámy, ak chcú predísť podobným malérom, aby si pred použitím hocijakého domáceho technického zariadenia podrobne preštudovali návod na jeho použitie a všetky jeho funkcie.

Pokiaľ nemáte na to potrebnú trpezlivosť a vlohy, nehanbite sa a poproste niekoho, aby to spravil za vás a naučil vás zariadenie správne používať, vrátane úkonov potrebných pred použitím, počas používania a po použití.

Prajem vám veľa príjemných chvíľ pri vedomom používaní užitočných domácich pomocníkov, kúpených od zodpovedných predajcov.

Šťastie Lamačanov

24.09.2023

Lamačania sa konečne dočkali. Budú mať protihlukovú stenu pri diaľnici. Naviac sa jedná z viacerých hľadísk o unikát, ako bolo oznámené v médiách. Prekvapujúce je, že to bude dočasná protihluková stena. Spolu s Lamačanmi sa budem modliť, aby v dočasnosti aspoň prekonala doterajší rekord pobytu sovietskych vojsk na území dvojkrížového trojkopčia. Alebo niekto [...]

Budúca úroda

20.09.2023

Každý dobrý ovocinár a pestovateľ vie, že keď chce mať dobrú úrodu, musí odstrániť zo sadu a z poľa všetko hnilé alebo inak choré. Zdá sa, že náš spoločný sad a pole sú absolútne zanedbané, aj pohodlnosťou a neochotou záhradníkov hocičo na zabehnutých zvyklostiach meniť, ale asi najmä z dôvodu strachu pred budúcnosťou, ohrozenou možnou reakciou mocných na [...]

Pomoc!

18.09.2023

Asi niekto utiekol z psychiatrického ústavu. Preháňa sa tu pod oknami na aute s megafónmi a čosi brble o mafiánoch a voľbách. Modlím sa, aby sa aspoň do času večerného kľudu demokratickí pomáhači a chrániči zobudili, alebo budem musieť takéto bludy počúvať do konca septembra? Pacient nikomu nechýba? Ako by nestačili všadeprítomné vyškerené tváre [...]

Tanky Leopard, vozidlá 4x4 Oshkosh, Martin Sklenár, Jaroslav Naď, stíhačky F-16

Hlavné priority v obrane: Kto chce vystúpiť z NATO a kto by na armádu dával menej?

24.09.2023 18:17

Denník Pravda sa kandidujúcich strán a hnutí pýtal na priority v obrane.

bana čína

Požiar v čínskej uhoľnej bani si vyžiadal 16 obetí

24.09.2023 17:51

Čína je najväčší svetový producent znečisťujúcich látok, ktoré spôsobujú zmenu klímy. Stále prevádzkuje tisíce uhoľných baní.

laszlo solymos

Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé a arogantné

24.09.2023 17:21

Sulík ešte minulý týždeň vyzval na odstúpenie z volebného boja kandidujúce strany, ktoré sa pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti.

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 389240x
Priemerná čítanosť článkov: 2433x

Autor blogu

Kategórie