Založ si blog

Tridsaťšesť doživotí

V Albione odsúdili policajného úradníka na tridsaťšesť doživotí za dlhodobé násilie páchané zneužitím svojho postavenia.

Určite veľmi zaujímavá správa, a v našich končinách nezvyčajná a nepredstaviteľná.

Odkedy som ju začul, lámem si hlavu, ako by sa mohol takýto trest zrealizovať.

Po prvom dožití trestanca by musela byť vymenovaná nejaká osoba alebo organizácia sledujúca jeho ďalších tridsaťpäť oživení, vynucujúca si jeho opätovný nástup na výkon trestu.

V prípade kresťana by situácia bola celkom jednoduchá, stačilo by čakať na predmetný počet zmŕtvychvstaní. Problém vidím len v tom, že ja osobne som ešte nikoho zmŕtvychvstanuvšieho nestretol. Takže to bude pravdepodobne nekonečné čakanie, ale zároveň aj nekonečná práca pre sledovateľov.

Ak by sa trestaná osoba po prvom dožití vracala prevtelená do inej osoby, alebo dokonca do zvieraťa, nebude čo závidieť sledovateľom, a je otázne, či budú k dispozícii postupy dokazovania totožnosti prevteleného trestanca.

Za úvahu tiež stojí, či tridsaťšesť životov možno považovať za trest. V porovnaní s tým, že mne je dožičený veľmi pravdepodobne len jeden život, tridsaťšesť životov by bolo celkom zaujímavou ponukou, pokiaľ by boli dostatočne dlhé, hoci ja za mrežami pri súčasných podmienkach v našich nápravných zariadeniach.

Úprimne, veľmi rád by som vedel čo sa počas ďalších tridsaťpäť životov, po tom terajšom mojom udeje.

Migrácia Fénixov

24.03.2023

Na základe presviedčania modro-zelených vygumovancov o šrotovisku sovietskych stíhačiek, dvojkrížové trojkopčie si objednalo dočasnú ochranu svojho vzdušného priestoru u svojich susedov. Sledujúc dianie posledných dní sa buď jednalo o naivný zastierací manéver alebo o číre klamstvo za účelom urýchlenia nákupu nových, spoza veľkej mláky. Ani náhlenie sa asi [...]

Dobrá a zlá správa

17.03.2023

Dobrá: Dočasne povereného, nekoaličného, neopozičného, dvojnásobne stranícky demokratického hájnika pozvali na návštevu Ukrajiny, odmenou za darovanie stíhačiek a iného vojenského materiálu. Zlá: Vráti sa.

Skúška inteligencie

12.03.2023

Príroda sa rozhodla overiť úroveň prirodzenej inteligencie vodičov formou piesočno-prachovej búrky na juhozápade dvojkrížového trojkopčia a na severozápade južných susedov. Žiaľ ani výsadba borovicových lesov na Záhorí, realizovaná podľa želania bývalých rakúskych mocnárov, nedokázala zabrániť tomuto veľmi zriedkavému javu. Skúšku inteligencie a schopnosti [...]

Stalin / Komunisti / Komunistická strana /

Ako za II. svetovej: Medvedev prečítal šéfom zbrojárskych fabrík Stalinov list

24.03.2023 22:08

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na jednom zo zasadnutí citoval z telegramu generálneho tajomníka ÚV KSSZ Josifa Stalina zo 17. septembra 1941

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 152184x
Priemerná čítanosť článkov: 1856x

Autor blogu

Kategórie