Založ si blog

Skapínajúci kôň

Podľa ministerstva zdravotníctva nedostatok liekov zhoršujú ľudia, ktorí ich škrečkujú doma, pre istotu.

Na konci prekliateho socializmu podobne postupovali straníci, ktorým sa všetko vymykalo z rúk. Zdá sa, že terajšie dočasne poverené skapínajúce kone musia začať kopať do iných, aby hanba z neodbornosti a neochoty pracovať bola rozdelená tak, aby im ešte ostala nejaká nádej úspešne sa dostať do košiara pri najbližších straníckych voľbách.

Podľa vyjadrenia ministerstva bolo zlikvidovaných za rok dvesto ton liečiv. Samozrejme, použité číslo bez ďalšieho členenia hrá kopajúcemu koňovi do karát. Takto vychádzajú štyri kilá na občana. Keby sa číslo rozdelilo na lieky vrátené občanmi, lieky vrátené zdravotníckymi zariadeniami, lieky s prekročenou lehotou spotreby alebo z iného dôvodu vyradené lekárňami, výsledok by bol určite iný a mal by väčšiu výpovednú hodnotu o skutočnom zdroji problémov. Neviem, či si aj straníci uvedomujú, že nikto nevie spraviť presný plán a vždy musia zostať nejaké nespotrebované lieky v zdravotníckych zariadeniach, ale aj v domácnostiach. Možno by ich v domácnostiach bolo menej, keby bola dostupná zdravotnícka starostlivosť a lieky vždy a všade. Prečo tak nie je, vedia najlepšie straníci, ktorí sa tvária, že túto krajinu riadia.

Voľakedy sa veľká časť liekov vyrábala aj doma. Teraz už pravdepodobne skoro všetky dovážame zo zahraničia. Samotné ministerstvo uvádza, že podnikatelia opätovne vyvážajú už dovezené lieky na trhy, kde ich môžu predať oveľa drahšie a zarobiť si bez toho, aby sa museli namáhať nejakým vývojom a výrobou liekov.

Aktuálne najviac chýbajú antibiotiká, lieky na tlmenie teploty a bolesti. Som prekvapený, že v dvadsiatom prvom storočí, za pomoci všade dostupnej výpočtovej techniky, nie sú zodpovedné orgány schopné zostaviť plán potreby liečiv a včas uzavrieť zmluvy na ich dodanie v čase pred ich očakávanou potrebou. Najviac som rozčarovaný z dôvodu, že to vedeli pracovití občania vykonať dávnejšie, aj len za pomoci papiera, pera a kalkulačky.

Už len straníci od našich západných susedov majú revolučnejšie myšlienky od našich, keď obviňujú občanov z vytvárania inflácie tým, že sú ochotní zaplatiť sto sedemdesiat korún v reštaurácii za vyprážaný syr. Poznajúc mojich priateľov spoza Moravy som presvedčený, že každý by si radšej kúpil vyprážaný syr lacnejšie, prípadne by ho prijal aj ako pozornosť štátu alebo podniku za nekresťanské zbíjanie.

A mne zostáva len naďalej snívať, že do štátnych funkcií budú zaraďovaní len občania ochotní a schopní odborne pracovať, nezávisle od straníckej alebo inej príslušnosti a nie neodborné, potenciálne skapínajúce kone.

Uznesenie

25.05.2024

Stranícky koalično-opozičný košiar, na obrovské prekvapenie všetkých, sledujúcich občas ich stranícke divadelné predstavenia, spoločne odsúhlasil uznesenie súvisiace s útokom na pána predsedu vlády. Žiaľ dokument, ktorý mal byť v prvom rade sebakritikou spôsobov práce straníckeho košiara, sa stal dokumentom rozdávajúcim úlohy na všetky strany, konkrétne politickým [...]

Pár správ

18.05.2024

Dve správy z tej istej spravodajskej relácie verejnoprávnej televízie: Novovzniknuté ministerstvo športu a cestovania sa po siahodlhom, neúspešnom hľadaní priestorov pre svoju činnosť stane nájomníkom súkromnej investičnej spoločnosti. Vraj dvojkrížové trojkopčie nemá k dispozícii žiadne vhodné priestory, kam by sa mohlo uchýliť. Verejnoprávna televízia údajne už [...]

Skvosty prírody

15.05.2024

Chochlačka vrkočatá Kačicovitý vodný vták, menší ako všeobecne známa kačica divá. Samček je čierno operený na hrudi, hlave a chrbte, s rôznofarebnými kovovými odleskami v oblasti hlavy a krku. Boky a brucho má biele. Samička je operená hnedo, na hrudi, hlave a chrbte tmavšie, na bokoch a bruchu bledšie. Samček aj samička majú sivý zobák s čiernou špicou, výrazné [...]

nehoda, autobus

Nehoda autobusu v Turecku si vyžiadala 10 obetí a 39 zranených

26.05.2024 21:41

Autobus narazil do nákladného auta a dvoch ďalších vozidiel.

Gitanas Nauséda

Nauséda obhájil post litovského prezidenta, premiérku suverénne porazil. Šimonyté priznala porážku

26.05.2024 21:20, aktualizované: 22:12

Nauséda vyhral aj prvé kolo prezidentských volieb, získal 44 percent hlasov.

dunaj, zrazka

Našli šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, český kapitán žijúci na Slovensku bol opitý

26.05.2024 21:00

Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti.

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 237
Celková čítanosť: 866287x
Priemerná čítanosť článkov: 3655x

Autor blogu

Kategórie