Založ si blog

Rusovskí rebeli

Prednedávnom sa pričinením skrášľovateľov Rusoviec, pravdepodobne s vedomím samosprávy, objavili na niektorých autobusových zastávkach ohorkové hlasovacie zariadenia, ktorými sa fajčiari môžu vyjadriť k dôležitým otázkam života, vhodením špačku do príslušného otvoru.

Počin je to určite vítaný, prispeje k čistote zastávok.

Čo ale s hlasovaniachtivými nefajčiarmi? Tí sa môžu buď naučiť fajčiť alebo využiť ohorky zanechané nehlasujúcimi fajčiarmi.

Rebelantské umiestnenie hlasovacích urien priamo v zastávke určite ovplyvní postoje samosprávy v priestupkovom konaní voči osobám fajčiacim v priestore zastávky, kde je to zákonom zakázané, keďže sú vlastne nepriamym spolupáchateľom nabádajúcim na fajčenie v zastávke, umiestnením popolníka.

Fajčenie na zastávke ešte umocní čakajúcim cestujúcim pocity z inhalácie exhalátov motorových vozidiel vidieckych občanov, valiacich sa ráno v nepretržitom prúde do hlavného mesta, a poobede späť domov.

Túto inovatívnu myšlienku by mohli napodobniť aj divadelníci. Umiestnením hlasovacích pľuvadiel pred divadlami, by sa zabránilo znečisťovaniu chodníkov pred nimi, žuvacích zlepšovateľov dychu sa zbavujúcimi, kultúru milujúcimi návštevníkmi obydlia múz.

Špica

25.01.2023

Stranícke myslenie je neprekonateľné. Košiar dnes schválil, že obdobie jeho činnosti môže byť skrátené len svojim vlastným uznesením, pričom za musí byť aspoň deväťdesiat straníckych zástupcov ľudu. Teraz už len snívam, aby tento inovatívny, revolučný princíp zapracoval košiar urýchlene aj do zákonníka práce. Mohlo by sa v ňom uviesť, že zamestnanec pracuje, [...]

Nič nové

24.01.2023

Dočasne poverený pán hájnik po neúspešnom referende s uspokojením oznámil verejnosti, že sa z referenda nič nové nedozvedel. Nedivím sa mu, demokratickí straníci vidia a počujú len to čo chcú. Ostatní rozmýšľajúci občania, nemieniaci sa zúčastňovať straníckeho cirkusu si možno všimli, že referenda sa zúčastnila výrazná menšina oprávnených voličov. Zdá sa, [...]

Referendum po stranícky

21.01.2023

Dnešná stranícka referendová otázka znie: „Súhlasíte s tým, že predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady Slovenskej republiky je možné uskutočniť referendom alebo uznesením Národnej rady Slovenskej republiky, a to zmenou Ústavy Slovenskej republiky tak, že:“ za čím nasleduje návrh úprav článkov Ústavy. Pri mojich znalostiach slovenského jazyka, [...]

vodič, nehoda, banská bystrica

Vodič pri úteku pred políciou zrazil v Banskej Bystrici troch chodcov

27.01.2023 17:10

Vodič nerešpektoval výzvu polície na zastavenie.

Branislav Gröhling

Pokutovanie neospravedlnených hodín považuje Gröhling za nešťastné riešenie

27.01.2023 16:49

Takzvané „krúžkovné" hnutia OĽaNO zavádza pre mestá a obce povinnosť pokutovať rodičov za 15 neospravedlnených hodín dieťaťa v mesiaci.

Holokaust / Rozette Katsová /

Scholz poukázal na historickú zodpovednosť Nemecka za holokaust

27.01.2023 15:35

"Nezabudli sme na utrpenie šiestich miliónov zavraždených Židov a ani na utrpenie tých, ktorí prežili," uviedol nemecký kancelár v deň pamiatky obetí holokaustu.

počasie, teplo, sanitka, ambulancia, urgentný príjem, nemocnica

Vláda pomôže ambulantnému sektoru 283 miliónmi. Nové poplatky sa nezavedú

27.01.2023 15:20, aktualizované: 19:05

Zdroje sa rozdelia rovnomerne medzi segment všeobecnej ambulantnej starostlivosti a špecializovanej ambulantnej starostlivosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 57
Celková čítanosť: 91083x
Priemerná čítanosť článkov: 1598x

Autor blogu

Kategórie