Založ si blog

Kufor

Hurá! Splnil sa mi sen. Už ho mám. Že čo? No predsa kufor. Kolieskový! Už nebudem chodiť ako vykopávka s kufrom v ruke, a už vôbec nie s batohom, ten predsa kriví chrbticu.

Jak som vošiel do butiku, hneď som sa doňho zamiloval. Bola to láska na prvý pohľad. Bol krásny, umelohmotný, veľký skoro jak almara. Tá ťapa predavačka sa ma vypytovala na čo ho mienim používať, že mi chce poradiť. Ešteže čo, ako by tá haraburda vedela čo ja potrebujem? Nech sa radšej drží hesla „Náš zákazník náš pán“.

A tá krásna krikľavá farba, všade bude vynikať. Ešte aj zámok má, na kód. Musím si ho zapísať do mobilu, a pre istotu aj na nejakú nálepku do vnútra kufra.

A tie šumné kolieska, neopísateľné. Hneď som vedel, že budeme nerozluční a zažijeme spolu nespočetné množstvo krásnych zážitkov.

Po týždni som išiel na trojdňovú pracovnú cestu. Do nerozlučného som nabalil skoro všetko okrem kuchynského riadu. Veď predsa jeden nikdy nevie. Aj prípadní bytoví zlodeji budú prekvapení, keď nájdu skoro prázdne skrine a police.

V autobuse sme si s nerozlučným sadli na štvorsedadlo. Aby sme sa netlačili. Proletári idúci na rannú zmenu síce zazerali, ale aspoň mali rozcvičku na státie v robote, a tým čo majú sedavé zamestnanie to tiež neuškodilo.

Na stanici bolo plno. Ťažko sa dalo prejsť aj bez batožiny. My s nerozlučným sme sa však hrdinsky predrali, aj keď nejakí trapoši mali akési poznámky typu „kontroluj si ten kufor pre invalidov“.

V chodbičke vlaku bolo tiež husto. Nevadí, super kolieska nerozlučného prekonali nohy všetkých.

V kupé som sa pohodlne usadil a nerozlučného som postavil pred susedné sedadlo, aby mi nezavadzal, a aby som ho mohol neustále obdivovať. Nejaký šibnutý blonďavý týpek ma prosil, či môže môj kufor vyložiť na batožinovú policu. Ty brďo, ten neokrôchanec asi nevedel že v ňom mám aj bagetu a kolu.

Neskoro večer, keď sme s nerozlučným išli na hotel v starom meste, sa môj milovaný na chodníku z mačacích hláv ukázal v plnej kráse. Potvrdil mi správnosť výberu a kvalitu tých super koliesok. To bolo ako koncert. Môj nerozlučný poloprázdny umelohmotný dunel ako kontrabas. Aj domorodci to patrične ocenili, skoro všetci boli v oknách.

Wau, ale aby som nezabudol, ešte musím urobiť nejaké extra super fotky nerozlučného a dať ich na všetky moje účty na sociálnych sietiach. To bude fajok, hviezdičiek a páčilo sa, už sa teším ako mi budú závidieť.

Neprispôsobivý

06.12.2022

Vždy mi nadvihne mandle, keď hocikto použije prívlastok neprispôsobivý. Pritom samotná neprispôsobivosť je závislá len od očakávaní osoby používajúcej tento prívlastok, ktorá môže byť takisto považovaná za neprispôsobivú z pohľadu očakávaní inej osoby. Čakajúc na meškajúci vlak v jednej železničnej stanici, ma nedávno prekvapili použitím tohto prívlastku [...]

Som Marťan

01.12.2022

Opäť nám nastúpila pred verejnokomunikačné prostriedky rýchla rota, aby pod vedením priemeru oznámila nedočkavým Marťanom, ako veľkodušne a nezištne pomôžu každej domácnosti, a to formou nepriameho príspevku v priemere tri tisíc euro na domácnosť za rok. Div sa Marťan, štát ti pomôže priamymi dotáciami dodávateľom energií. A ty si vycucaj z malíčka, ako [...]

Vis a Mat

26.11.2022

Vis a Mat sa v jeden krásny slnečný deň rozhodli šmahom ruky vyriešiť dlhodobo nimi samými a ich predchodcami zanedbávané problémy zdravotníctva. Mysleli si, že najlepšie sa to asi podarí napodobnením vysoko odborných postupov dvoch neomylných majstrov zo známej televíznej rozprávky. Najsamprv Vis predložil nerealistickú požiadavku na zvýšenie platov lekárov, [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 39929x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie