Založ si blog

Fúzkatí maliari

Nedávno ešte lekári predpisovali v rámci kúry pacientom s vážnejšou diagnózou aj kľud alebo kľud na lôžku. V týchto dňoch lekári rozsievajú medzi pacientmi neistotu a nenávisť namiesto poctivého výkonu svojej práce.

V dvojkrížovom trojkopčí, s minimálnym dôchodkom nedosahujúcim ani 300 euro, lekári bažia po navýšení platu o viac ako 3000 euro, i keď v rámci všeobecného vzdelania sa určite učili, že rozdeľovať sa dá len to, čo je. Keď sa niekomu pridá niekomu sa musí ubrať. V opačnom prípade je to len obyčajné peňazokazectvo, ktoré bolo v stredoveku aj trestané.

Nikto nechápe prečo ich je tak málo, keď na lekárske fakulty sa hlási vždy viac osôb ako sú ochotné prijať. Ktovie prečo sa to asi deje? Možno si stačí všímať všimné.

Ordinačné hodiny väčšinou oznamujú len začiatok kávičkovania a ranných debát.

Neúplatný lekár v menšej obci víta pacienta namiesto pozdravu vyrieknutím čiastky vyžadovanej na administratívne úkony, samozrejme bez potvrdenia, ešte predtým ako sa pacienta vôbec opýta čo mu je.

Ortopéd oznámi utrápenej mamičke, koľko by stála operácia nohy dcérky, potrebná na odstránenie krívania, mimo čiastky hradenej poisťovňou.

Sestrička oznámi pacientovi s vážnou poruchou srdca, že pán primár ho vyšetrí až po návrate z dovolenky na Seychelách. Nechápavému pacientovi potom niekto pošepne, že z tej, ktorú uhradí on.

Podobných skúseností, má každý občan dosť.

Lekári dávajú podľa správ v médiách výpovede odborárom, i keď zákonník práce takýto postup a takúto výpoveď nepozná. Čítanie s porozumením naozaj zaostáva v našej krajine. Veľa pacientov by určite potešilo, keby jeho „usilovný“ lekár už dal normálnu výpoveď.

Je zaujímavé, že orgány činné v trestnom konaní sa nezaoberajú šírením poplašných správ lekármi.

Zábavné sú názory lekárov štátnych zariadení, tvrdiace, že finančné skupiny vstupujú do zdravotníctva s cieľom ryžovať zlato. Zlato sa však nachádza v rieke zdravotníctva asi pre každého rovnako.

S prekvapením som vzal na vedomie, že štátne zdravotnícke zariadenie sa povinnou výveskou pochválilo pridelením niekoľkých desiatok miliónov euro na rok, mimo ostatných plánovaných financií, na náklady súvisiace s koronavírusom, keď v tom čase bežných pacientov neprijímalo.

Pri takomto stave vecí sa nečudujem, že lekári oprávnene cítia potrebu začať v zdravotníctve upratovať. Isté je, že Augiášov chliev aj nimi vytvorený, nebude upratovať Herkules. Nehanebné zvýšenie platu tiež nič neuprace. Sami by sa mali chytiť metly a lopaty, začať si hovoriť o nežiaducich javoch pravdu a „pomilovať“ sa navzájom. Ani médiá im nič nepomôžu, okrem tých pár, čo majú namierené do verejných funkcií.

Snívam o lekároch, ktorým skutočne záleží na pacientoch, v súlade so svojím sľubom, a pokojnou, svedomitou, tvorivou prácou v zdravotníctve prispejú k úspešnej liečbe pacientov. Lekári, ktorým sa nechce pracovať by si konečne mali dať skutočnú výpoveď a odísť do vysnívanej zlatej bane.

Rojčím o lekároch, ktorí svoju špinavú bielizeň perú doma, nie prostredníctvom médií a nie využívaním praktík fúzkatých maliarov.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Si Ťin-pching Putin

Pomáha Peking vojensky Putinovi? Čečenci bojujúci na Ukrajine mali dostať čínske obrnené vozidlá

09.06.2023 16:47

Čína odmieta správy o podpore Ruska ako fámy šírené USA a NATO.

sklenar dubncia

Vojna ukázala, že zásoby sú dôležité. V Dubnici by sa mohla rozšíriť výroba zbraní

09.06.2023 16:15

Zbrojárske podniky v Dubnici nad Váhom by mohli rozšíriť kapacity.

Lynx Commando

Po stredoškoláka z Košíc si prišlo elitné Lynx komando. Plánoval vyrábať bomby?

09.06.2023 16:00

Počas domových prehliadok policajti u chlapca zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín. Obvinili ho zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme.

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 236166x
Priemerná čítanosť článkov: 2054x

Autor blogu

Kategórie