Založ si blog

Lex zaucho

Stranícky richtár Hornej Dolnej Jožo schytal od svojho bývalého kamaráta Fera, počas nedeľného futbalového zápasu dedinskej ligy, zopár neočakávaných, až mu v ušiach zaľahlo.

Niektorí to okamžite odsúdili a Joža nesmierne ľutovali.

Iní začali rozmýšľať, prečo sa Jožo po zvolení za richtára tak výrazne zmenil, a videl už len záujmy spolustraníkov, svojich priateľov a svoje vlastné. Zaznamenali, že Jožo už viacerým rôzne stúpil na otlak, ignoroval ich oprávnené záujmy, a najviac ich prekvapilo, že len Ferovi pretiekol pohár, a príslovie Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva sa v Hornej Dolnej nepotvrdilo už predtým častejšie.

Niektorí nemali na vec vyhranený názor, uvedomujúc si všetky nehanebné klamstvá beztrestne šírené všetkými miestnymi straníkmi, korí by sa navzájom najradšej utopili v lyžičke vody, bez výnimky.

Stranícky priatelia Joža chcú využiť túto ohavnú udalosť a navrhli, aby obec do smrti Joža a všetkých budúcich richtárov kŕmila, napájala aj šatila. Jožovi a jeho nasledovníkom treba vybudovať novú honosnú vilu s päť metrovým betónovým plotom okolo nej. Jožo a jeho nasledovníci budú smieť v budúcnosti ukazovať na verejnosti len v sprievode uniformovaných a neuniformovaných obecných pomáhačov a chráničov. Svoje servilné návrhy mienia presadiť čo najrýchlejšie, samozrejme bez vyžiadania názoru tých, ktorí to budú v budúcnosti financovať.

Niektorým nezbedníkom z dediny úplne prekvapivo napadlo, že by možno bolo vhodnejšie poslať Joža späť k svojim rodičom a učiteľom pre dlžné výchovné, a na doučovanie z všeobecne uznávaných, nestraníckych pravidiel slušného, ľudského správania a spolužitia.

Hraboše

19.07.2024

Voľakedy sa hovorilo, že poľnohospodár má štyroch úhlavných nepriateľov, jar, leto, jeseň a zimu. Podľa najnovších reklamných vystúpení v hromadných oznamovacích prostriedkoch pribudli k nim aj hraboše. Rád by som sa dozvedel, ako dlho museli neúnavní reportéri hľadať, kým našli to krásne ohlodané, celebriťné pole. Občas chodím po chotári, a zatiaľ som nič [...]

Skvosty prírody

16.07.2024

Strakoš obyčajný Migrujúci vták trochu menší ako drozdy. U nás sa vyskytuje od apríla do septembra. Ako to v prírode obyčajne býva z praktických dôvodov, samček je vyparádenejší ako samička, čo umožňuje samčekovi odlákať pozornosť predátorov od hniezda a samičke zostať nenápadnejšou, rozdielne od zvyklostí ľudstva. Samček strakoša má sivé operenie hlavy, v [...]

Čerešničky a hrozienka

12.07.2024

Rád cestujem hromadnou dopravou hlavného mesta. Som držiteľom ročnej električenky od doby jej zavedenia, a obyčajne ju využívam niekoľkokrát denne. Po obnove vozidlového parku a realitu zohľadňujúcom nastavení taktu, mám málokedy dôvod frflať. Áno aj vďaka vám, pyšní a hrdí autičkári cestujem rád hromadnou dopravou, pretože aj vašim pričinením obyčajne nájdem aj [...]

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 989206x
Priemerná čítanosť článkov: 3941x

Autor blogu

Kategórie