Založ si blog

Pandemické blúznenie

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola.

Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal.

Čo už? Však v dvadsiatom prvom storočí aj negatívna reklama založená na hocijakej hlúposti prináša straníkom vysnívané fajky.

Preplnené nemocnice, a to nielen na jednotkách intenzívnej starostlivosti, pacientmi s komplikáciami spojenými s koronavírusom, ohrozujúcimi ale aj berúcimi ich životy, reprofilizácia oddelení nemocníc aj veľmi časté, dlhé služby vyčerpaného zdravotného personálu, takisto ohrozeného koronavírusom, boli asi len blúznením nejakých slabšie informovaných osôb.

Nechápem, prečo jeho rodná strana v čase koronavírusu neponúkla tohto výnimočne podkutého odborníka na rozptýlenie celosvetového blúznenia o jeho nebezpečnosti. Alebo výnimoční straníci konajú pre dobro celej spoločnosti len keď sú pri košiarovom válove, a inak sa schovávajú v myšacích dierach a čakajú na svoju príležitosť?

Väčšina z nás, ktorí sme koronavírus prekonali, niektorí aj s dlhodobými fyzickými aj psychickými následkami sa teší, že už to máme za sebou, či už naše ohrozenie bolo skutočné alebo len blúznenie.

A snílkovia možno už rojčia o tom, aby najbližší celú zemeguľu ohrozujúci vírus bol dostatočne inteligentný, aby ohrozoval len ním vybranú cieľovú skupinu osôb, a aby ani náhodou neboli v jeho cieľovej skupine, rozmýšľajúci, slušní, charakterní, pracovití a dobrí ľudia.

Hraboše

19.07.2024

Voľakedy sa hovorilo, že poľnohospodár má štyroch úhlavných nepriateľov, jar, leto, jeseň a zimu. Podľa najnovších reklamných vystúpení v hromadných oznamovacích prostriedkoch pribudli k nim aj hraboše. Rád by som sa dozvedel, ako dlho museli neúnavní reportéri hľadať, kým našli to krásne ohlodané, celebriťné pole. Občas chodím po chotári, a zatiaľ som nič [...]

Skvosty prírody

16.07.2024

Strakoš obyčajný Migrujúci vták trochu menší ako drozdy. U nás sa vyskytuje od apríla do septembra. Ako to v prírode obyčajne býva z praktických dôvodov, samček je vyparádenejší ako samička, čo umožňuje samčekovi odlákať pozornosť predátorov od hniezda a samičke zostať nenápadnejšou, rozdielne od zvyklostí ľudstva. Samček strakoša má sivé operenie hlavy, v [...]

Čerešničky a hrozienka

12.07.2024

Rád cestujem hromadnou dopravou hlavného mesta. Som držiteľom ročnej električenky od doby jej zavedenia, a obyčajne ju využívam niekoľkokrát denne. Po obnove vozidlového parku a realitu zohľadňujúcom nastavení taktu, mám málokedy dôvod frflať. Áno aj vďaka vám, pyšní a hrdí autičkári cestujem rád hromadnou dopravou, pretože aj vašim pričinením obyčajne nájdem aj [...]

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 989244x
Priemerná čítanosť článkov: 3941x

Autor blogu

Kategórie