Založ si blog

Lúčenie

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania.

Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, vykozmetikovaný straník, s pred zrkadlom úporne precvičovanými úškľabkami.

Na tradičnom pivnom upevňovaní kolegiálnych vzťahov sa moje kolegyne netvárili príliš nadšene. Ja som ich presviedčal, že zrovna teraz majú jedinečnú, možno už nikdy neopakovateľnú príležitosť podporiť svoju rodovú rovnosť, pokiaľ to s ňou myslia naozaj vážne.

Našťastie sa môj sen napriek ich váhaniu splnil, a namiesto ortodoxného straníka občania zvolili dámu, a s ňou aj nádej na inú, možno jemnejšiu, všetkým prospešnú politiku.

Určite to nemala ľahké. Nevyšla ani z jednej zo strán zastúpených v čisto straníckom košiari, takže asi márne očakávala hocijakú reálnu podporu od nich.

Počas funkčného obdobia zažila ťažké časy. Straníci v košiari a vo všetkých nimi obsadených funkciách sa menili častejšie ako špinavá bielizeň. Neznesiteľným tŕňom v očiach straníkov sa stala najmä svojou občasnou, nimi vynútenou kritikou nehanebných straníckych móresov. Neplniac moje očakávania, mi v kritických situáciách v živote spoločnosti pripomínala trochu prispatú šípkovú Ruženku.

Hovorí sa, že najlepším výchovným prostriedkom platným aj na arogantných, samoľúbych, len svoje potreby napĺňajúcich straníkov je malý dvor a veľký bič. Myslím, že pravdivé, nezastierane vyslovené slová sú oveľa účinnejšie, ako to nám všetkým už dokázal prvý prezident dvojkrížového trojkopčia pri ohrození existencie svojho potomka.

Určite sa ohromne ťažko pani prezidentke pracovalo v podmienkach, keď navzájom sa nenávidiaci stranícki herci a cirkusanti denno-denne sejú vietor, ktorého následkom občas býva búrka s ohrozením zdravia a života niektorých osôb, keď spoločnosť nemá žiadne spoločné sny a ciele, keď výlučne stranícke záujmy sa klamlivo vyhlasujú za celospoločenské.

Možno mohla pani prezidentka vykonať viac na zlepšenie života všetkých občanov bez ohrozenia seba a svojej rodiny. To nech posúdi sama.

Stranícky výkvet dvojkrížového trojkopčia určite nie je priaznivcom pozitívnych zmien slúžiacich na zlepšenie nálady a života všetkých občanov, nielen ich samých, ani k tomu nie je náchylný. Možno aj preto pani prezidentka po dlhom uvažovaní odmietla znovu na funkciu kandidovať.

Čo teda popriať bývalej pani prezidentke?

Nech si v prvom rade výdatne odpočinie od dlhodobo trpeného straníckeho marazmu. Keďže je ešte mladá, a nečinný život by jej vôbec nesvedčil, nech si nájde nejaké zmysluplné aktivity, v ktorých bude môcť uplatniť svoje vlohy v prospech všetkých dobrých občanov, ktorí si to určite zaslúžia, dostatočne vzdialene od nekultúrnej, samoobdivnej, arogantnej, len sebe výhodnej straníckej politiky.

Hraboše

19.07.2024

Voľakedy sa hovorilo, že poľnohospodár má štyroch úhlavných nepriateľov, jar, leto, jeseň a zimu. Podľa najnovších reklamných vystúpení v hromadných oznamovacích prostriedkoch pribudli k nim aj hraboše. Rád by som sa dozvedel, ako dlho museli neúnavní reportéri hľadať, kým našli to krásne ohlodané, celebriťné pole. Občas chodím po chotári, a zatiaľ som nič [...]

Skvosty prírody

16.07.2024

Strakoš obyčajný Migrujúci vták trochu menší ako drozdy. U nás sa vyskytuje od apríla do septembra. Ako to v prírode obyčajne býva z praktických dôvodov, samček je vyparádenejší ako samička, čo umožňuje samčekovi odlákať pozornosť predátorov od hniezda a samičke zostať nenápadnejšou, rozdielne od zvyklostí ľudstva. Samček strakoša má sivé operenie hlavy, v [...]

Čerešničky a hrozienka

12.07.2024

Rád cestujem hromadnou dopravou hlavného mesta. Som držiteľom ročnej električenky od doby jej zavedenia, a obyčajne ju využívam niekoľkokrát denne. Po obnove vozidlového parku a realitu zohľadňujúcom nastavení taktu, mám málokedy dôvod frflať. Áno aj vďaka vám, pyšní a hrdí autičkári cestujem rád hromadnou dopravou, pretože aj vašim pričinením obyčajne nájdem aj [...]

Donald Trump

Trump po atentáte opäť v kampani, bavil sa na účet demokratov

21.07.2024 06:15

Šéfovia Demokratickej strany sa snažia zvrátiť výsledky primárok a vyradiť z volebného boja Joea Bidena, čo nie je práve demokratické, povedal Donald Trump.

jadrové zbrane, ruská televízia

Stačia tri rakety a civilizácia sa zrúti. Rusko opäť pohrozilo jadrovým útokom na európske mestá

21.07.2024 06:00

Berlín, Paríž, Londýn, Praha, Varšava či Bukurešť. To všetko sú ciele, ktoré vymenovali vo vysielaní štátnej ruskej televízie.

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 989233x
Priemerná čítanosť článkov: 3941x

Autor blogu

Kategórie