Založ si blog

Uznesenie

Stranícky koalično-opozičný košiar, na obrovské prekvapenie všetkých, sledujúcich občas ich stranícke divadelné predstavenia, spoločne odsúhlasil uznesenie súvisiace s útokom na pána predsedu vlády.

Žiaľ dokument, ktorý mal byť v prvom rade sebakritikou spôsobov práce straníckeho košiara, sa stal dokumentom rozdávajúcim úlohy na všetky strany, konkrétne politickým subjektom, médiám, mimovládnemu sektoru, vláde aj novinárom. Možno si myslia, že skrývaním sa za súhrnný pojem politické subjekty môžu naďalej nevšimnuto predstierať múdrosť a pracovitosť, bez hocijakých zmien vo vlastnom chovaní sa a konaní.

Dokument si nevšíma skutočnosť, že rozsievačmi nevraživosti medzi straníkmi aj niektorými občanmi sú v prvom rade nezmieriteľní straníci z košiara, po každých voľbách sa účelovo, myslením poslušne zaraďujúci do trvale, nezmyselne bojujúceho koaličného alebo opozičného stáda, ignorujúci cieľ ich zvolenia, bezbreho tárajúci o názoroch druhej strany, aj keby boli hocijako dobré a prospešné.

Očakával som, že stranícky košiar si po útoku na premiéra začne sypať popol na vlastnú hlavu, spustí slušnú diskusiu, pravidelnú prácu bez hlasovania o tom, či sa im chce alebo nechce, že konečne potreby a očakávania občanov budú uprednostnené pred čisto straníckymi a osobnými záujmami straníkov a ich prisluhovačov. Sníval som o začatí úvah na vypracovanie strategických dokumentov určujúcich smerovanie tejto krajiny a spoločnosti, vypracovaných s rešpektovaním všetkých relevantných názorov, ktoré budú rešpektovať aj hociktorí straníci zvolení v budúcnosti.

Asi ešte nedozrel čas na to, aby si straníci uvedomili na čo boli zvolení.

Namiesto nasmerovania myslenia všetkých straníkov k usilovnej, neustálej ale zároveň aj slušnej spoločnej práci rešpektujúcej záujmy celej spoločnosti, uznesenie povzbudzuje vládu k prijatiu adekvátnych bezpečnostných opatrení.

Pokiaľ si stranícky košiar myslí, že obklopenie straníkov rozsievajúcich nevraživosť ešte väčším počtom pomáhačov a chráničov, či už v civile alebo po zuby ozbrojených zamaskovancov v čiernych mundúroch prispeje k spoločenskému a ekonomickému rozvoju dvojkrížového trojkopčia, asi sa veľmi mýli.

Už je najvyšší čas, aby straníci namiesto reklamných samovychvaľovacích vystúpení v médiách, žabomyších bojov v košiari, organizovaní straníckych protestných akcií na uliciach, začali rozmýšľať o tom, ako by mali straníci, ktorí si uzurpovali všetku moc v krajine pracovať v prospech všetkých a chovať sa tak, aby sa konečne znovu mohli tešiť na srdečné stretnutia so svojimi voličmi bez asistencie tlupy pomáhačova chráničov.

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 922440x
Priemerná čítanosť článkov: 3796x

Autor blogu

Kategórie