Založ si blog

Vyváženosť

Pán predseda najvedúcejšej, najmúdrejšej, strany, nikto nevie kam smerujúcej, roní krokodílie slzy nad nevyváženosťou vysielania verejnoprávnych médií tak intenzívne, že pomaly ale iste prehluší plač predsedu najprogresívnejšej strany nad možným ohrozením pseudodemokracie a pseudoslobody v dvojkrížovom trojkopčí.

Nechápem prečo? Podľa posledných vyšetrení na mňa zatiaľ ešte nepôsobí ani jeden zo syndrómov tých dvoch všeobecne známych pánov. Preto si môžem bez problémov spomenúť na tančeky koaličných strán, oznamujúcich po voľbách, podľa nich neprispôsobivým médiám a ich redaktorom, že im nebudú poskytovať žiadne informácie a nebudú sa zúčastňovať politických debát, pokiaľ nebudú vysielať to, čo sa od nich očakáva.

Ako každý div trvá len tri dni, a všetci páni straníci a dámy straníčky, vrátane tých koaličných, veľmi rýchlo pochopili, že v dvadsiatom prvom storočí kto nie je v médiách, ten akoby žiaľ ani neexistoval.

Takže nadišiel čas začať bojovať o proporcionálnosť bezplatnej politickej reklamy v spravodajstve a politických debatách servilných verejnoprávnych médií.

Som zvedavý, na aký ukazovateľ chcú straníci viazať proporcionalitu vysielania. Na počet členov strany? Na výsledky niektorých z posledných volieb? Alebo na nejaký úplne nový, revolučný ukazovateľ? Či už tak, alebo onak, by straníci nemali zabúdať, že ešte existuje oveľa väčší počet nestraníkov, ktorí by mali tiež úmerne dostať priestor na vyjadrenie svojich názorov vo verejnoprávnych médiách. Neviem si ani predstaviť štadión, do ktorého by sa úmerne zmestili na vybalansovanú politickú debatu aj nestraníci tak, aby sa doňho zmestil aj aspoň jeden zástupca každej strany.

Už sa teším, keď médiá v rámci vybalansovania uvedú v titulkoch pri tete Blažkovej aj Jožovi Pobehajovi stranícku nepríslušnosť, alebo hoci aj neposlušnosť.

Že straníci po voľbách hľadajú cesty, ako vymeniť všetkých funkčne rozhodujúcich ľudí za svojich prívržencov, v poslednej dobe skoro až po úroveň vrátnika, je všeobecne známou súčasťou straníckej kultúry dvojkrížového trojkopčia. Doteraz žiadna strana svojim konaním ma nepresvedčila o opaku. Uvidím, či po prípadnej budúcej výmene pri válove súčasní opozičníci dodržia úzus, alebo si príkladne ponechajú aj prívržencov svojich súčasných nezmieriteľných nepriateľov.

Jednoznačne však neviem pochopiť, čo vedie súčasnú koalíciu k navrhovanej zmene názvu verejnoprávnych médií. Každý normálne rozmýšľajúci občan pochopí, že so zmenou názvu je spojená vynútená zmena mnohých ďalších, finančne náročných, súvisiacich skutočností. To fakt má dvojkrížové trojkopčie toľko peňazí na vyhadzovanie z okna, aby si mohlo dovoliť maniere trucujúcich detičiek, nech to stojí čo to stojí, a zároveň vyplakávať nad nedostatkom peňazí v štátnom rozpočte a vymýšľať nové zdroje príjmu namiesto rozumného šetrenia existujúcich zdrojov?

Uznesenie

25.05.2024

Stranícky koalično-opozičný košiar, na obrovské prekvapenie všetkých, sledujúcich občas ich stranícke divadelné predstavenia, spoločne odsúhlasil uznesenie súvisiace s útokom na pána predsedu vlády. Žiaľ dokument, ktorý mal byť v prvom rade sebakritikou spôsobov práce straníckeho košiara, sa stal dokumentom rozdávajúcim úlohy na všetky strany, konkrétne politickým [...]

Pár správ

18.05.2024

Dve správy z tej istej spravodajskej relácie verejnoprávnej televízie: Novovzniknuté ministerstvo športu a cestovania sa po siahodlhom, neúspešnom hľadaní priestorov pre svoju činnosť stane nájomníkom súkromnej investičnej spoločnosti. Vraj dvojkrížové trojkopčie nemá k dispozícii žiadne vhodné priestory, kam by sa mohlo uchýliť. Verejnoprávna televízia údajne už [...]

Skvosty prírody

15.05.2024

Chochlačka vrkočatá Kačicovitý vodný vták, menší ako všeobecne známa kačica divá. Samček je čierno operený na hrudi, hlave a chrbte, s rôznofarebnými kovovými odleskami v oblasti hlavy a krku. Boky a brucho má biele. Samička je operená hnedo, na hrudi, hlave a chrbte tmavšie, na bokoch a bruchu bledšie. Samček aj samička majú sivý zobák s čiernou špicou, výrazné [...]

nehoda, autobus

Nehoda autobusu v Turecku si vyžiadala 10 obetí a 39 zranených

26.05.2024 21:41

Autobus narazil do nákladného auta a dvoch ďalších vozidiel.

Gitanas Nauséda

Nauséda obhájil post litovského prezidenta, premiérku suverénne porazil. Šimonyté priznala porážku

26.05.2024 21:20, aktualizované: 22:12

Nauséda vyhral aj prvé kolo prezidentských volieb, získal 44 percent hlasov.

dunaj, zrazka

Našli šiestu obeť zrážky lodí na Dunaji, český kapitán žijúci na Slovensku bol opitý

26.05.2024 21:00

Telo 30-ročného muža objavili pri obci Szigetújfalu, 48 kilometrov južne od Budapešti.

SR Bratislava vozidlá historické 500 km BAX

Železnice vypravili najdlhší vlak vo svojej histórii, viezol vzácny náklad

26.05.2024 20:01

Mimoriadny vlak dorazil do metropoly východu v nedeľu popoludní po siedmich hodinách cesty.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 237
Celková čítanosť: 866280x
Priemerná čítanosť článkov: 3655x

Autor blogu

Kategórie