Založ si blog

Správca?

Jeden by si myslel, že v časoch existujúcej armády nezamestnaných si ľudia, ktorí by mali vykonávať prácu správcu hocičoho nachádzajúceho sa vo verejnom priestore si dajú záležať, aby o svoju prácu neprišli.

Každodenný život presviedča vnímajúcich občanov, že to asi nie je tak. Inak by sa neobjavovali dosť často správy o padaní stĺpov elektrického vedenia, verejného osvetlenia, mostov, schodov a rôznych iných svojim technickým stavom verejnosť ohrozujúcich zariadení.

Je smutné, že po zverejnení takýchto správ sa nikdy neozve žiadny nadriadený správcu s príslušnou odmenou zodpovedným osobám za zanedbanie vykonania preventívnych činností správcu zariadenia, a tým spôsobené verejné ohrozenie občanov.

Buď osoby vykonávajúce činnosti správcu v nových podmienkach nemajú ani poňatia, čo by správa zariadení vo verejnom priestore mala obnášať, alebo kávičkujúc a fajčiac v pohodlí kancelárie len prekladajú dokumenty z jedného konca stola na druhý a modlia sa, aby ten spravovaný krám ešte chvíľu postál, a aby nikoho nenapadlo po jeho neželanom páde sa pýtať, kto za to okrem počasia môže.

A prežitiachtivým občanom ostáva len viera vo vlastnú laickú schopnosť odhaliť pohľadom ohrozujúce zariadenia v miestach svojho pohybu, a z ďaleka ich obchádzať. Žiaľ priestoru na obchádzanie ohrozujúcich zariadení pri takejto správe bude stále menej a menej.

Klobása

03.03.2024

Tradičný, už niekoľko storočí sa konajúci jarmok v meste na Dunaji, ktorého najväčšou turistickou atrakciou je bazilika a hrad u susedov na druhej strany rieky. Pán v najlepších rokoch si užíva atmosféru jarmoku. V kútiku srdca dúfa, že v dave natrafí na svoju prvú lásku, zároveň sa aj obáva, že stretnutie po toľkých rokoch môže nenávratne zničiť krásne [...]

Bábovôčky

01.03.2024

Nadmieru inteligentné, vyvolené, stranícke detičky konečne ukončili svoju hru na našom spoločnom pieskovisku. Sebavedomo pyšné, koaličné roztrieskali všetky bábovôčky, ktoré sa im momentálne z nejakého, len im známeho dôvodu nepáčili. O nič menej sebavedomým a pyšným opozičným vôbec ani nedovolili zobrať si do ruky svoje formičky a spraviť bábovôčky podľa [...]

Upratovanie

27.02.2024

Potešila ma informácia, že jedni z tých, čo svojou vystatovačnosťou prispeli k premene orbity Zeme na skládku odpadu, bez realizácie žiadnych vysnívaných svetoborných objavov nezistiteľných aj zo Zeme, sa odhodlali hľadať spôsob jej upratania. Už majú aj nejakú predstavu. Z tej predstavy je asi najdôležitejšie množstvo peňazí, ktoré by v budúcnosti chceli [...]

lešť

Prieskum SANEP: Čoho sa ľudia najviac boja? Mali by sa slovenskí vojaci priamo zúčastniť vojny na Ukrajine?

04.03.2024 09:00

Agentúra SANEP sa pýtala, čoho sa slovenskí občania boja z hľadiska bezpečnosti, či by súhlasili s vyslaním vojakov na Ukrajinu aj či je pomoc Ukrajine dostatočná.

Nemecko, Passau, auto, chodci, zrazenie, obete

Pri požiari domova pre seniorov v Nemecku zomreli štyria ľudia, desiatky utrpeli zranenia

04.03.2024 08:18

Ako požiar vznikol, nie je zatiaľ jasné.

Haiti

Haiti vyhlásilo výnimočný stav, gangy sa usilujú o zvrhnutie premiéra

04.03.2024 07:31

Pri úteku niekoľko tisíc väzňov z najväčšej väznice v meste zomrelo najmenej desať ľudí.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 215
Celková čítanosť: 691578x
Priemerná čítanosť článkov: 3217x

Autor blogu

Kategórie