Založ si blog

Šťastie Lamačanov

Lamačania sa konečne dočkali. Budú mať protihlukovú stenu pri diaľnici. Naviac sa jedná z viacerých hľadísk o unikát, ako bolo oznámené v médiách.

Prekvapujúce je, že to bude dočasná protihluková stena. Spolu s Lamačanmi sa budem modliť, aby v dočasnosti aspoň prekonala doterajší rekord pobytu sovietskych vojsk na území dvojkrížového trojkopčia. Alebo niekto predpokladá, že hluk vozidiel z diaľnice poklesne tak, že okolie hyzdiaca stena sa bude môcť odstrániť? Určite by som to privítal, no moja nádej je asi márna.

Zaujímavá je aj skutočnosť, že podľa ohlásenia sa bude jednať o mobilnú protihlukovú stenu. Jak rozmýšľam, tak rozmýšľam, a neviem si predstaviť dôvod, prečo by protihluková stena mala byť mobilná. Jedine si viem predstaviť, že sa bude presúvať podľa aktuálnych akútnych sťažností občanov na hluk pri iných cestách.

Najviac pyšní však budú môcť byť Lamačania na výnimočnú cenu protihlukovej steny. Buď bude celá zo zlata, alebo v cene sú možno zahrnuté aj náklady na jej presúvanie počas celej jej dočasnej životnosti. Alebo už hodnota našej meny naozaj tak výrazne poklesla?

Správca?

10.12.2023

Jeden by si myslel, že v časoch existujúcej armády nezamestnaných si ľudia, ktorí by mali vykonávať prácu správcu hocičoho nachádzajúceho sa vo verejnom priestore si dajú záležať, aby o svoju prácu neprišli. Každodenný život presviedča vnímajúcich občanov, že to asi nie je tak. Inak by sa neobjavovali dosť často správy o padaní stĺpov elektrického vedenia, [...]

Skvosty prírody

08.12.2023

Chavkoš nočný O málo väčší brodivý vodný vták ako vrana. Operenie hrude a brucha má biele. Na vrchu hlavy a chrbte čierne, na krídlach sivé. Má nie veľmi dlhý, silný čierny zobák. Výrazné hrdzavohnedé oči s okrúhlou zreničkou. Na hlave má ozdobu z niekoľkých predĺžených bielych pier. Odlišne od väčšiny iných vtákov nie je výrazný rozdiel vo vzhľade samca [...]

Výrazný pokrok

06.12.2023

Pomáhači a chrániči potemkinovskej, straníckej demokracie a slobody našich západných susedov sa pochválili najnovším, rôznymi vychytávkami vybaveným prostriedkom boja proti bezbranným, obvykle neozbrojeným občanom, trúfajúcim si vyjadriť svoj odlišný názor na demonštrácii. Špeciálne vozidlo na podvozku nákladnej dvojnápravovej tatrovky je vybavené výkonnými [...]

Ali Rahman Kiana Rahmanová

Nobelovu cenu za mier prevzali v mene Narges Mohammadíovej jej dve deti

10.12.2023 21:08

Mohammadíová je od roku 2021 zadržiavaná v teheránskej väznici Evín a prestížne ocenenie si nemohla prevziať osobne.

pocasie,poladovica

Na väčšine Slovenska treba rátať so silným vetrom, poľadovicou aj hmlou

10.12.2023 20:12

Tvoriť sa môžu aj snehové jazyky a záveje vo viacerých okresoch.

izrael, hamas, rukojemníci

Hamas: Žiadny rukojemník neopustí Gazu živý, kým nebudú splnené naše požiadavky

10.12.2023 19:14, aktualizované: 20:42

Izraelská armáda v nedeľu vyslovila predpoklad, že v Pásme Gazy je naďalej zadržiavaných 137 rukojemníkov.

SR tripartita minimálna mzda dohoda TK BAX

Prečo chýba sľubovaný sociálny dialóg? A čo s tým?

10.12.2023 19:00

Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. Napriek tomu, že sociálnym dialógom sa oháňa kadektorý politik, jeho realizácia pokrivkáva. Prečo? A čo s tým? Zapojte sa do DEMDIS diskusie!

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 529855x
Priemerná čítanosť článkov: 2789x

Autor blogu

Kategórie