Založ si blog

Vzor Víťaz

Podľa našich médií pán Víťaz od našich južných susedov doviedol krajinu do nešťastia.

Ceny potravín u nich vraj stúpli až o polovicu. Náš občan, nakupujúci v obchodoch dvojkrížového trojkopčia si určite všimol, že aj u nás, ak nie o viac.

Absolventi rýchlošľapných kurzov masmediálnej komunikácie tiež vidia obrovský problém v trinásť percentnej úrokovej sadzbe u susedov. Asi sa im pri inflácii približujúcej sa k dvadsiatim percentám zdá úroková sadzba pár desatín percenta v bankách dvojkrížového trojkopčia lepším nástrojom na zachovanie životnej úrovne občanov.

Vraj naši južní susedia sú na čele v korupcii. Zaujímavé je, že verejnoprávne médiá dvojkrížového trojkopčia robia dennodenne reklamu len urputnému boju našich koaličných straníkov proti korupcii. Dokonca vytiahli účinné zbrane pre urýchlenie vyhubenia korupcie v podobe výkupného pár stotisíc euro, za škodu spôsobenú štátnemu majetku v niekoľkých desiatkach miliónov euro.

Podľa našich novinárov je Víťaz z juhu strašidelným vzorom pre neúspešného maturanta Roberta.

Pokiaľ ma ale pamäť neklame, Víťaz z juhu začínal svoju populistickú politiku tiež sľubovanou pomocou rodinám, najmä tým mnohodetným.

Sledujúc dianie okolo seba sa mi marí, že aj súčasní dočasne poverení maturanti dvojkrížového trojkopčia používajú vzor Víťaz, dúfajúc v úspech pri najbližších prijímacích skúškach na strednú školu.

A ja, ako rojko budem snívať aj v budúcnosti o tom, že aj naši novinári sa poobzerajú okolo seba, a svoje kritické články zamerajú na možnosti domáceho upratovania. Myslím si, že u nás doma je tiež obrovský priestor na upratovanie po samoľúbych, neodborných, arogantných straníkoch.

Pandemické blúznenie

20.06.2024

Momentálne najmúdrejší, stranícky, príkladne odborne fundovaný špecialista na vírusové ochorenia vyhlásil, že v dvojkrížovom trojkopčí pandémia koronavírusu nebola. Asi sa riadil žiarivým príkladom svojich straníckych predchodcov, podľa ktorých na zametenie hocijakých špinavostí pod koberec stačí vyhlásiť, že skutok sa nestal. Čo už? Však v dvadsiatom prvom [...]

Lúčenie

15.06.2024

Všetko raz skončí. Nastal čas. Pani prezidentka sa rozlúčila s funkciou, službou občanom aj s domom pionierov a mládeže. Lúčenie je obyčajne aj časom spomínania. Ako hrom z jasného neba pôsobil postup občianskej aktivistky za zabránenie vybudovania skládky smetí v Pezinku na úkor iných obcí do druhého kola prezidentských volieb. Jej súperom bol vyčačkaný, [...]

Podobnosti

11.06.2024

Malá malebná dedinka na južnom dvokrížovom trojkopčí. Z jednej strany neveľké kopčeky, z druhej jedna z väčších riek krajiny. Blížil sa koniec poslednej svetovej vojny. Nemci, utekajúci svinským galopom až zo sovietskych stepí, sa usadili v dedine s úmyslom trochu si odpočinúť, ale v prvom rade, po zničení všetkých mostov v okolí, aj zabrániť postupu červenej [...]

Hadždž / Mekka /

Počas púte do Mekky zomrelo 1301 pútnikov, väčšinou oficiálne neregistrovaných

23.06.2024 22:04

Mnoho z obetí boli starší ľudia s chronickými chorobami.

Benjamin Netanjahu

Fáza intenzívnych bojov proti Hamasu sa blíži ku koncu, vyhlásil izraelský premiér Netanjahu

23.06.2024 21:20

Ukončenie fázy intenzívnych bojov v Gaze umožní rozmiestnenie väčšieho počtu izraelských síl pri severnej hranici Izraela s Libanonom.

Hory / Turistika /

Poľská turistka uviazla v ťažkom teréne vo Vysokých Tatrách, noc prečkala v horách

23.06.2024 20:05

Keďže 49-ročná žena disponovala vybavením na núdzové bivakovanie a po dohode s ňou, že je schopná prečkať noc v horách, záchrannú akciu odložili.

mimoriadne1, mim1, streľba, vražda, prepadnutie, zbraň, náboj, výstrel, nábojnica

V ruskom Dagestane sa strieľalo, horeli synagógy. Zomrelo šesť policajtov a pravoslávny kňaz

23.06.2024 18:28, aktualizované: 20:20

Dagestanský prezident Sergej Melikov uviedol, že neznámi útočníci sa útokmi v Derbente a Machačkale pokúsili destabilizovať situáciu v spoločnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 243
Celková čítanosť: 923118x
Priemerná čítanosť článkov: 3799x

Autor blogu

Kategórie