Založ si blog

Vzor Víťaz

Podľa našich médií pán Víťaz od našich južných susedov doviedol krajinu do nešťastia.

Ceny potravín u nich vraj stúpli až o polovicu. Náš občan, nakupujúci v obchodoch dvojkrížového trojkopčia si určite všimol, že aj u nás, ak nie o viac.

Absolventi rýchlošľapných kurzov masmediálnej komunikácie tiež vidia obrovský problém v trinásť percentnej úrokovej sadzbe u susedov. Asi sa im pri inflácii približujúcej sa k dvadsiatim percentám zdá úroková sadzba pár desatín percenta v bankách dvojkrížového trojkopčia lepším nástrojom na zachovanie životnej úrovne občanov.

Vraj naši južní susedia sú na čele v korupcii. Zaujímavé je, že verejnoprávne médiá dvojkrížového trojkopčia robia dennodenne reklamu len urputnému boju našich koaličných straníkov proti korupcii. Dokonca vytiahli účinné zbrane pre urýchlenie vyhubenia korupcie v podobe výkupného pár stotisíc euro, za škodu spôsobenú štátnemu majetku v niekoľkých desiatkach miliónov euro.

Podľa našich novinárov je Víťaz z juhu strašidelným vzorom pre neúspešného maturanta Roberta.

Pokiaľ ma ale pamäť neklame, Víťaz z juhu začínal svoju populistickú politiku tiež sľubovanou pomocou rodinám, najmä tým mnohodetným.

Sledujúc dianie okolo seba sa mi marí, že aj súčasní dočasne poverení maturanti dvojkrížového trojkopčia používajú vzor Víťaz, dúfajúc v úspech pri najbližších prijímacích skúškach na strednú školu.

A ja, ako rojko budem snívať aj v budúcnosti o tom, že aj naši novinári sa poobzerajú okolo seba, a svoje kritické články zamerajú na možnosti domáceho upratovania. Myslím si, že u nás doma je tiež obrovský priestor na upratovanie po samoľúbych, neodborných, arogantných straníkoch.

Papiňák zabijak

07.06.2023

Jedna pracovitá dáma sa rozhodla podeliť s čitateľkami o svoj dramatický zážitok pri varení. Neoceniteľný tlakový hrniec pri varení fazule jednoducho vybuchol, preto odporúča ostatným dámam tak nevariť. Asi z neinformovanosti. Každý slušný tlakový hrniec má zabudované minimálne dva poistné prvky. Prvým je regulačný ventil tlaku v hrnci, ktorý vždy vypustí každý [...]

Skvosty prírody

05.06.2023

Jesienka obyčajná Napriek svojmu názvu sa jedná o rastlinu s výnimočným vegetatívnym cyklom. Kvitne na jeseň v septembri až októbri. Kvet vyženie z podzemnej cibuľky, bez vývoja listov rastliny. Môžete ju objaviť na lúkach a lesných čistinkách. Kvet je spočiatku vajcovitý, neskôr sa rozprestrie do podoby hviezdice modrasto fialovej farby. Po odkvitnutí uschne a cibuľka [...]

Kde domov môj?

03.06.2023

Môže sa sám seba pýtať stranícky herec a klaun trnavský, ktorý sa po zbavení všetkých funkcií spojených s hoci aj minimálnou zodpovednosťou môže opäť bezuzdne tárať a rozdávať každému okolo seba neriešiteľné úlohy. Pán dočasne poverený predseda vlády zas bude môcť krvopotne premýšľať, ako jeden najmúdrejšie sa tváriaci predseda strany, už niekoľko [...]

Kim Čong-un

Kim Čong-un zakázal samovraždy: Sú zradou socializmu

09.06.2023 15:47

Diktátor miestnym vládam nariadil, aby prijali preventívne opatrenia.

svitavsko, nehoda, tesla, stropkov

Tragická nehoda v Česku. O život bojuje šéf Tesly Stropkov, jeho manželka zahynula

09.06.2023 15:15

Traja ľudia zahynuli pri nehode troch osobných a jedného nákladného auta na Svitavsku.

SR Banská Bystrica jusícia súdy ŠTS korupcia Ján S. BBX

Slota je vinný v korupčnej kauze, odsúdili ho na dva roky podmienečne

09.06.2023 14:54

Podľa obžaloby vybavil za úplatok miernejší trest na žilinskom súde.

Ruženec / Cirkev / Náboženstvo /

Bývalého diakona obžalovali zo sexuálneho zneužívania 13-ročného chlapca

09.06.2023 14:45

Obžalovaného Dávida B. odvolali z diakonskej praxe, má zakázaný verejný výkon služby v akejkoľvek forme a v ktorejkoľvek farnosti.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 235936x
Priemerná čítanosť článkov: 2052x

Autor blogu

Kategórie