Založ si blog

Fúzkatí maliari

Nedávno ešte lekári predpisovali v rámci kúry pacientom s vážnejšou diagnózou aj kľud alebo kľud na lôžku. V týchto dňoch lekári rozsievajú medzi pacientmi neistotu a nenávisť namiesto poctivého výkonu svojej práce.

V dvojkrížovom trojkopčí, s minimálnym dôchodkom nedosahujúcim ani 300 euro, lekári bažia po navýšení platu o viac ako 3000 euro, i keď v rámci všeobecného vzdelania sa určite učili, že rozdeľovať sa dá len to, čo je. Keď sa niekomu pridá niekomu sa musí ubrať. V opačnom prípade je to len obyčajné peňazokazectvo, ktoré bolo v stredoveku aj trestané.

Nikto nechápe prečo ich je tak málo, keď na lekárske fakulty sa hlási vždy viac osôb ako sú ochotné prijať. Ktovie prečo sa to asi deje? Možno si stačí všímať všimné.

Ordinačné hodiny väčšinou oznamujú len začiatok kávičkovania a ranných debát.

Neúplatný lekár v menšej obci víta pacienta namiesto pozdravu vyrieknutím čiastky vyžadovanej na administratívne úkony, samozrejme bez potvrdenia, ešte predtým ako sa pacienta vôbec opýta čo mu je.

Ortopéd oznámi utrápenej mamičke, koľko by stála operácia nohy dcérky, potrebná na odstránenie krívania, mimo čiastky hradenej poisťovňou.

Sestrička oznámi pacientovi s vážnou poruchou srdca, že pán primár ho vyšetrí až po návrate z dovolenky na Seychelách. Nechápavému pacientovi potom niekto pošepne, že z tej, ktorú uhradí on.

Podobných skúseností, má každý občan dosť.

Lekári dávajú podľa správ v médiách výpovede odborárom, i keď zákonník práce takýto postup a takúto výpoveď nepozná. Čítanie s porozumením naozaj zaostáva v našej krajine. Veľa pacientov by určite potešilo, keby jeho „usilovný“ lekár už dal normálnu výpoveď.

Je zaujímavé, že orgány činné v trestnom konaní sa nezaoberajú šírením poplašných správ lekármi.

Zábavné sú názory lekárov štátnych zariadení, tvrdiace, že finančné skupiny vstupujú do zdravotníctva s cieľom ryžovať zlato. Zlato sa však nachádza v rieke zdravotníctva asi pre každého rovnako.

S prekvapením som vzal na vedomie, že štátne zdravotnícke zariadenie sa povinnou výveskou pochválilo pridelením niekoľkých desiatok miliónov euro na rok, mimo ostatných plánovaných financií, na náklady súvisiace s koronavírusom, keď v tom čase bežných pacientov neprijímalo.

Pri takomto stave vecí sa nečudujem, že lekári oprávnene cítia potrebu začať v zdravotníctve upratovať. Isté je, že Augiášov chliev aj nimi vytvorený, nebude upratovať Herkules. Nehanebné zvýšenie platu tiež nič neuprace. Sami by sa mali chytiť metly a lopaty, začať si hovoriť o nežiaducich javoch pravdu a „pomilovať“ sa navzájom. Ani médiá im nič nepomôžu, okrem tých pár, čo majú namierené do verejných funkcií.

Snívam o lekároch, ktorým skutočne záleží na pacientoch, v súlade so svojím sľubom, a pokojnou, svedomitou, tvorivou prácou v zdravotníctve prispejú k úspešnej liečbe pacientov. Lekári, ktorým sa nechce pracovať by si konečne mali dať skutočnú výpoveď a odísť do vysnívanej zlatej bane.

Rojčím o lekároch, ktorí svoju špinavú bielizeň perú doma, nie prostredníctvom médií a nie využívaním praktík fúzkatých maliarov.

Neprispôsobivý

06.12.2022

Vždy mi nadvihne mandle, keď hocikto použije prívlastok neprispôsobivý. Pritom samotná neprispôsobivosť je závislá len od očakávaní osoby používajúcej tento prívlastok, ktorá môže byť takisto považovaná za neprispôsobivú z pohľadu očakávaní inej osoby. Čakajúc na meškajúci vlak v jednej železničnej stanici, ma nedávno prekvapili použitím tohto prívlastku [...]

Som Marťan

01.12.2022

Opäť nám nastúpila pred verejnokomunikačné prostriedky rýchla rota, aby pod vedením priemeru oznámila nedočkavým Marťanom, ako veľkodušne a nezištne pomôžu každej domácnosti, a to formou nepriameho príspevku v priemere tri tisíc euro na domácnosť za rok. Div sa Marťan, štát ti pomôže priamymi dotáciami dodávateľom energií. A ty si vycucaj z malíčka, ako [...]

Vis a Mat

26.11.2022

Vis a Mat sa v jeden krásny slnečný deň rozhodli šmahom ruky vyriešiť dlhodobo nimi samými a ich predchodcami zanedbávané problémy zdravotníctva. Mysleli si, že najlepšie sa to asi podarí napodobnením vysoko odborných postupov dvoch neomylných majstrov zo známej televíznej rozprávky. Najsamprv Vis predložil nerealistickú požiadavku na zvýšenie platov lekárov, [...]

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentínsku viceprezidentku Kirchnerovú odsúdili na šesť rokov väzenia za korupciu

06.12.2022 23:32

Súd tiež Kirchnerovej doživotne zakázal zastávať verejnú funkciu.

Ajatolláh / Alí Chameneí /

Chameneí vyzval na "revolučnú rekonštrukciu" iránskeho kultúrneho systému

06.12.2022 22:50

Apel najvyššieho iránskeho duchovného vodcu zrejme súvisí s protivládnymi protestami, ktoré pre Irán od revolúcie v roku 1979 predstavujú jednu z najväčších výziev na zmenu.

Donald Trump, Pennsylvania

Firma exprezidenta Trumpa bola uznaná za vinnú z daňového podvodu

06.12.2022 22:26, aktualizované: 23:37

Trump sám súdený nebol, aj keď podľa vyšetrovateľov presne vedel, čo sa dialo.

Turecko / Bitka v parlamente /

Po bitke v tureckom parlamente skončil poslanec v kritickom stave

06.12.2022 21:45, aktualizované: 23:49

Niekoľko ďalších poslancov sa pri bitke ocitlo na zemi.

rojko

O rojkoch, snívaní, prírode a iných drobnostiach

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 39937x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie